İLETİŞİM

REFERANSLAR

ANASAYFA

YATIK ve DİK TİP KIZGIN YAĞ KAZANLARI

Kızgın yağ kazanlarımızın serpantini EN 10216 - 2 standardına uygun P235GH - TC1 kalitesinde dikişsiz borudan bükülerek hazırlanmakta, ek kaynakları sertifikalı ve tecrübeli kaynakçıların titiz işçiliğiyle imal edilmektedir. Sızdırmazlık testi 3. taraf onay kuruluşu nezaretinde 40 bar basınçta yapılarak sertifikalandırılır. İmalatını yapmakta olduğumuz kızgın yağ kazanlarında serpantinler yağ akış hızını yavaşlatmayacak şekilde bir veya çok yollu olarak tasarlanır ve her bir yol ayrı ayrı akış kontrol donanımı ile anlık olarak kontrol edilir. Sistem, aşağıdaki donanımlardan oluşmaktadır.

 

  • Genleşme Tankı
  • Ana Rezerv Tankı
  • Dolum Pompası
  • Sirkülasyon Pompası
  • Hava Ayırıcı Tüpleri

Genleşme Tankı

Genleşme tankı sirkülasyon pompasının emiş tarafına bir boruyla bağlanır. Böylece yağın ısınması esnasında büyüyen hacim karşılanmış olur.

 

Ana Rezerv Tankı

Hacmin 1 m³ ya da daha büyük olduğu tesislerde yağ boşaltmayı veya ilave yağı temin için ayrıca bir ana rezerv tankı bulunur. Böylece sadece doldurma için değil aynı zamanda acil durumlarda ve arıza - bakım zamanlarında da kullanılabilecek yedek bir tank temin edilmiş olur.

 

Dolum Pompası

Ana rezerv tankından sıcak ısıtma devresine yağ ilavesi çok yavaş ve kısmi olarak yapılmalıdır. Böylece yağ içindeki suyun ve hava zerreciklerinin gaz ayırıcıdan ve genleşme tankından iletim devresine geçmesi sağlanır. Dolum pompaları, gerektiğinde sistemdeki yağın boşaltılmasını sağlayacak şekilde tesis edilir.

 

Sirkülasyon Pompası

Sirkülasyon pompasının kapasitesinin seçimi çok önemlidir. Kızgın yağ kazanı tarafından verilen ısı, ısıtılan yüzeyin her bir noktası tarafından alınmalı ve iletilmelidir. Böylece boru duvarları için ayarlanan sıcaklık, emniyetli yağ filmi sıcaklığını hiçbir zaman aşmaz.

 

Hava Ayırıcı Tüpleri

Küçük tesislerde gaz ayırıcı tüpler büyük fayda sağlamaktadırlar. Belirli zaman aralıklarında meydana gelen gaz, sıcaklık oranları üzerinde kötü bir değiştirici rol oynar. Ayırıcının esas faydası, sistemin doldurulmasından sonra uzun süre gazsız çalışmasını temin etmektir.

ARAYIN

(0224) 243 13 90 - 91

FAX ÇEKİN

(0224) 243 09 60

Copyright © İdeal Kazan | Tüm Hakları Saklıdır

BİZE YAZIN

ideal@idealkazan.com