İLETİŞİM

REFERANSLAR

ANASAYFA

TÜRBÜLATÖRLÜ TALAŞ YAKMA SİSTEMLERİ

Odun talaşı ve benzer özellikte yakıtın yeterli hava ile karışarak yanmasını sağlayan püskürtmeli yakıt besleme sistemidir. Ocak içerisinde ön ısıtmalı hava ile verimli yanmayı sağlayacak şekilde, kapasiteyi karşılayacak kadar talaşın gereken alev hacmi ile yanmasını sağlar. Sürekli çalışan ve talaşın katı parçalardan arındırılmış olduğu sistemler için verimli bir yöntemdir. Her katı yakıtlı kazanda olduğu gibi, işletmenin ihtiyacı kadar tasarlanan sistemlerde en iyi sonuç alınır.

Ön Ocak

Kazanın ön tarafına ilave edilmiş ön ocak, boru-lama-boru duvarlarından meydana gelir. Izgarada yanmakta olan yakıtın meydana getirdiği duman gazlarının külhana geçişini sağlamak üzere düzenlenmiş bu boşluğun etrafı borulardan oluşan su duvarı ile çevrilmektedir.

 

Yakıtın ızgarada yanması sonucu oluşan radyasyon ısısının büyük bir kısmı bu su duvarlarından alınır, böylece kazan kapasitesine ek ısı iletimi sağlanmış olur. Ön ocak, kazan kapasitesini sağlayacak miktarda kömürü yakmaya yetecek ızgara yüzeyini içeren ve yanma hacmi sağlayacak tarzda tasarlanıp, imal edilmektedir.

 

Ön ocak duvarları, boru-lama-boru konstrüksiyonla membran tipinde, yani tamamen gaz sızdırmaz tarzda tasarlanıp, imal edilmektedir. Ön ocak, dağıtım ve toplama kolektörlerini ihtiva etmekte, alt kolektörde boşaltma vanaları ile bağlantı flanşları bulunmaktadır.

ARAYIN

(0224) 243 13 90 - 91

FAX ÇEKİN

(0224) 243 09 60

Copyright © İdeal Kazan | Tüm Hakları Saklıdır

BİZE YAZIN

ideal@idealkazan.com