İLETİŞİM

REFERANSLAR

ANASAYFA

STOKERLİ ÖN OCAKLI KATI YAKIT YAKMA SİSTEMLERİ

Stokerin Teknik Özellikleri

Orta seviyede buhar ihtiyacına cevaben yatırım maliyeti diğer katı yakıt yakma sistemlerine kıyasla düşük olan bir sistemdir. Ekonomik olma avantajına karşın yakıtın çeşidini ve boyutlarını sınırlayan yapıdadır. Bünyesinde nem tutabilecek talaş veya toz oranı yüksek kömür v.b yakıtlar için uyun bir sistem değildir. Stoker ile saatte beslenebilecek yakıt miktarı, kömür için en fazla 200 kg civarındadır. Paralel şekilde çalışacak çoklu sistemler ile daha yüksek kapasite ihtiyacı karşılanmaktadır. Helezon yaprakları aşınmalara dayanıklı özel sac malzemeden, gövdesi kalın etli borudan imal edilmektedir. Motor ve redüktör montajlı çalışır vaziyette teslim edilir. İsteğe bağlı olarak oransal otomatik yakıt beslemesi için invertor kontrollü üretimimiz de mevcuttur.

 

Ön Ocak

Kazanın ön tarafına ilave edilmiş ön ocak, boru-lama-boru duvarlarından meydana gelir. Izgarada yanmakta olan yakıtın meydana getirdiği duman gazlarının külhana geçişini sağlamak üzere düzenlenmiş bu boşluğun etrafı borulardan oluşan su duvarı ile çevrilmektedir.

 

Yakıtın ızgarada yanması sonucu oluşan radyasyon ısısının büyük bir kısmı bu su duvarlarından alınır, böylece kazan kapasitesine ek ısı iletimi sağlanmış olur. Ön ocak, kazan kapasitesini sağlayacak miktarda kömürü yakmaya yetecek ızgara yüzeyini içeren ve yanma hacmi sağlayacak tarzda tasarlanıp, imal edilmektedir.

 

Ön ocak duvarları, boru-lama-boru konstrüksiyonla membran tipinde, yani tamamen gaz sızdırmaz tarzda tasarlanıp, imal edilmektedir. Ön ocak, dağıtım ve toplama kolektörlerini ihtiva etmekte, alt kolektörde boşaltma vanaları ile bağlantı flanşları bulunmaktadır.

ARAYIN

(0224) 243 13 90 - 91

FAX ÇEKİN

(0224) 243 09 60

Copyright © İdeal Kazan | Tüm Hakları Saklıdır

BİZE YAZIN

ideal@idealkazan.com