İLETİŞİM

REFERANSLAR

ANASAYFA

BACA GAZI EKONOMİZERLERİ

Katı, sıvı veya gaz yakıt yakarak enerji üreten tesislerden atmosfere bırakılan baca gazlarında bulunan enerjiden, doğru tasarım ve kaliteli malzeme kullanılarak imal edilen ekonomizerle bedelsiz enerji elde etmek mümkündür. Kullanılan malzeme, yatırımın uzun ömürlü olmasına doğrudan etki eder. İşletmede kullanılma yerine ve atık gaz kapasitesine bağlı olarak ilk yatırım maliyeti yüksek gibi görünse de, gerçekçi hesaplamalarla yatırımın birkaç ay gibi kısa bir sürede kendini amorti ettiği ve işletmeyi yakıt harcamasında kâra geçirdiği açıktır. Enerjinin korunmasının üretilmesinden her zaman daha ucuz olması ve enerji üretimi için günümüzde halen fosil yakıt kullanılması, enerji korunumu çerçevesinde yapılan bu gibi yatırımları çevre açısından da çok önemli hale getirmektedir. Bu tip projeler devlet tarafından hibelerle desteklenmektedir.

 

Baca gazı ekonomizerlerimiz kendi kendine çalışan ve sürekli işletmeye kâr ettiren ürünlerdir. Baca gazının içerisindeki suyun faz değiştirmesinden ortaya çıkan gizli ısının da katkısıyla yoğuşmalı tip ekonomizerlerin sağladıkları fayda daha fazladır.

 

Degazör veya kondens tankından buhar kazanına beslenen su ekonomizerden geçirilir, yüksek ısıtma yüzeyi sayesinde baca gazından ısı enerjisi alır ve suyun sıcaklığı artar. Bu artış kazandaki suyun ısıtılması için gerekli yakıt sarfiyatını düşürmektedir. Tesis kapasitesine ve işletme şartlarına göre % 7 ile % 15 arasında yakıt tasarrufu sağlamak mümkündür.

 

Ekonomizer tekliflerimizi yerinde keşif yaparak, mümkün olan en uygun alanda ve en az bakım ihtiyacı oluşturacak şekilde müşterilerimize sunmaktayız.

ARAYIN

(0224) 243 13 90 - 91

FAX ÇEKİN

(0224) 243 09 60

Copyright © İdeal Kazan | Tüm Hakları Saklıdır

BİZE YAZIN

ideal@idealkazan.com