İLETİŞİM

REFERANSLAR

ANASAYFA

HAREKETLİ IZGARALI ÖN OCAKLI KATI YAKIT YAKMA SİSTEMLERİ

Firmamız, 1980 ve sonrasında ortaya çıkan fuel-oil yokluğunu ve pahalılığını düşünerek, hem ülkemizde her an bulunan hem de işletme maliyetlerini azaltan kömür ile yakma sistemleri üzerinde çalışmalar yapmış ve her türlü katı yakıtla çalışan komple ısı santralleri geliştirmiştir.

 

Firmamızın üretim standardında dört farklı katı yakıtlı kazan modeli bulunmaktadır.

 

  • Stokerli katı yakıtlı kazanlar
  • Sabit ızgaralı katı yakıtlı kazanlar
  • Hareketli öne itmeli ızgaralı katı yakıtlı kazanlar
  • Akışkan yataklı kazanlar

Hareketli Izgaraların Teknik Özellikleri

Tasarım dumansız yanma sağlayacak şekilde yapılır. Izgara tahriki hidrolik veya mekanik sistem ile sağlanmaktadır. Kömürün ızgaraya giriş hızı ile hareketli elemanların çalıştırılma hızı otomatik kumanda sistemine bağlı olmaktadır. Bu suretle yanmanın su sıcaklığını ve buhar basıncını paralel olarak ayar ve kontrolü mümkün olmaktadır.

 

Izgaranın altında kül ve cüruf bunkerleri bulunmaktadır. Kül bunkerlerinin altında kül alma kapakları da bulunmaktadır. Yanma giriş havası ızgara altından verilmektedir ve buralarda hava giriş ayarı için hava kasası ve menfezler vardır. Kömür, ızgara üzerine otomatik olarak ızgara genişliğince düşmektedir.

 

Ön Ocak

Kazanın ön tarafına ilave edilmiş ön ocak, boru-lama-boru duvarlarından meydana gelir. Izgarada yanmakta olan yakıtın meydana getirdiği duman gazlarının külhana geçişini sağlamak üzere düzenlenmiş olan bu boşluğun etrafı borulardan oluşan su duvarı ile çevrilmektedir.

 

Yakıtın ızgarada yanması ile oluşan radyasyon ısısının büyük bir kısmı bu su duvarlarından alınır, böylece kazan kapasitesine ek ısı iletimi sağlanmış olur. Ön ocak, kazan kapasitesini sağlayacak miktarda kömürü yakmaya yetecek ızgara yüzeyini içeren ve yanma hacmi sağlayacak tarzda tasarlanıp imal edilmektedir.

 

Ön ocak duvarları, boru-lama-boru konstrüksiyonla membran tipinde, yani tamamen gaz sızdırmaz tarzda tasarlanıp imal edilmektedir. Ön ocak, dağıtım ve toplama kolektörlerini ihtiva etmekte, alt kolektörde boşaltma vanaları ile bağlantı flanşları bulunmaktadır.

 

ARAYIN

(0224) 243 13 90 - 91

FAX ÇEKİN

(0224) 243 09 60

Copyright © İdeal Kazan | Tüm Hakları Saklıdır

BİZE YAZIN

ideal@idealkazan.com