İLETİŞİM

REFERANSLAR

ANASAYFA

BOYLERLER

İçme suyu, mutfak, banyo ve lavaboda ihtiyaç duyulan ve vücudumuza doğrudan temas halinde bulunan sıcak suyun hazırlanmasında kullanılan sistemdir. Ülkemizde geleneksel olarak kullanılan boyler adı doğru kullanım olmamakla birlikte değiştirilmesi zor olduğundan TSE standartlarında da geçmektedir. Doğrusu "SICAK SU HAZIRLAYICISI" veya yabancı dildeki adı "DOĞRUDAN SU ISITICI" (Direct Water Heater) yaptığı işi tam olarak karşılamaktadır.

 

Sıcak su hazırlayıcılar öncelikle yatık ve dik olmak üzere 2 tiptedir. Ardından buhar, sıcak su ve elektrik ısıtıcılı olarak 3 çeşide ayrılmaktadır. Tasarımındaki esneklik sayesinde tek ısıtıcı serpantinli, çift ısıtıcı serpantinli ve hem serpantin hem elektrik rezistanslı olarak her ihtiyaca uygun şekilde çok çeşitli üretim yapılmaktadır.

 

Sıcak su hazırlayıcılarındaki en önemli konu, işyeri, toplu konut, hastane v.b toplumsal alanlarda içme suyu hazırlığı için de kullanıldığından temizliğe dikkat edilmesi gerekliliğidir. İçme suyunun ısıtıldığı boylerin paslanmaz sacdan imal edilmesi en güvenli yöntemdir. Büyük hacimli tesislerde bu sayede bakım ve arıza ihtimali en aza inecek uzun ömürlü bir kullanım garanti edilmiş olacaktır. Standartta içerisine ayrı bir paslanmaz kılıf veya korozyonu önleyici galvaniz kaplama yöntemlerine de izin verilmektedir fakat bu şekilde üretilen boylerlerin insan sağlığı açısından belirli ve sık aralıklarla kontrol edilmesi ve bakıma alınması çok önemlidir. Sıcak su hazırlayıcılarımız, TSE belgeli imal edilmektedir.

ARAYIN

(0224) 243 13 90 - 91

FAX ÇEKİN

(0224) 243 09 60

Copyright © İdeal Kazan | Tüm Hakları Saklıdır

BİZE YAZIN

ideal@idealkazan.com