İLETİŞİM

REFERANSLAR

ANASAYFA

BASINÇ ve SICAKLIK KONTROL SİSTEMLERİ

Buhar kazanlarında ve kazan besi suyu sistemlerinde basınç ve sıcaklık kontrolü çok önemlidir.

Kazanlarda Basınç Kontrolü

Kazanlarda işletme sırasında basıncı kontrol eden ve sınırlayan standart iki adet presostat bulunur. Bunlara işletme ve emniyet presostatı adı verilir.

 

Kazan İşletme Presostatı

Bu cihazın üzerindeki ayar tırnakları sayesinde kazanın etiketindeki işletme basıncını aşmayacak şekilde, kullanıcının talebi doğrultusunda ayar yapılır. Bu ayar sayesinde, basınç üst ayar noktasına ulaştığında brülör veya katı yakıt besleme sisteminin motoruna dur komutu verilir. İşletmenin buhar ihtiyacına göre bir süre sonra kazanın içindeki basınç düşer ve alt ayar noktasına geldiğinde brülör veya katı yakıt besleme sisteminin motoru tekrar çalışmaya başlar.

 

Kazan Emniyet Presostatı

İşletme basıncından bir miktar daha fazla basınca göre ayarlanır. Herhangi bir sebepten basınç bu seviyeye geldiğinde brülör veya katı yakıt besleme sistemini durdurur ve alarm sistemi uyarı verir. Kazandaki basınç normale dönse dahi kazan operatörünün kontrol etmesi ve sonrasında kazanı elle devreye almasını sağlamak için sistemi çalıştırmaz.

 

İDEAL marka kazanlarda standart donanım olarak 2 adet işletme, 2 adet emniyet presostatı bulunmaktadır. Müşteri talebine göre presostat sayısı artırılabilir. Yüksek kapasiteli endüstriyel kazanlarda kullanımı verimli olmamakla birlikte kademeli brülörlerde en az 2 adet işletme presostatı bulunmalıdır, yedekleme bu sayının üzerine yapılabilir.

ARAYIN

(0224) 243 13 90 - 91

FAX ÇEKİN

(0224) 243 09 60

Copyright © İdeal Kazan | Tüm Hakları Saklıdır

BİZE YAZIN

ideal@idealkazan.com